Shoptet - automatizace objednávek

Shoptet - automatizace objednávek

Automatizujte přepínání stavů Vašich Shoptet objednávek.

  • Připomínání nezaplacených objednávek.
  • Přepínání stavů po získání čísla balíku z balíkobota.
  • Vyžádání zrušené GoPay platby.
  • Omluva za dlouhou expedici.
  • A další využití dle Vaší fantazie.

400 Kč měsíčne

Objednat

Příklady použití

Tento produkt poskytuje více možných nastavení, je jen na Vaší kreativitě, jak ho využijete. Následuje několik příkladů použití.

Urgence nezaplacené objednávky převodem

Tento nový stav má nastavený email pro klienta s urgencí platby. Vytvoří se 3 dny po přijetí objednávky, která měla být zaplacena převodem, ale dosud není. Pravidlo se vytvoří pouze od úterý do pátku, protože přes víkendy se platby nepřipisují.

Stornování nezaplacené objednávky

Toto pravidlo stornuje nezaplacenou objednávku po 10 dnech, pokud jste neobdrželi platbu. 

Urgence GoPay platby

Pokud Váš zákazník z nějakého důvodu nezaplatí úspěšně přes GoPay bránu, zašlete mu informační email s proklikem na opakování GoPay platby. Již za hodinu po neúspěšné platbě.

Poděkování za objednávku po doručení zákazníkovi

Pokud využíváte Balíkobot, můžete klientovi poděkovat ihned po převzetí zásilky. Příklad pravidla pro Zásilkovnu, která nám v okamžiku doručení a převzetí zákazníkem zobrazí v trackingu stav "vydána". Podobným způsobem je možné vytvořit pravidlo pro všechny spediční firmy.

Detekce nepřevzaté/vrácené zásilky

V trackingu Zásilkovny se zobrazí popisek "vrácena", pokud ji zákazník nepřevzal. Tyto objednávky můžete jednoduše sledovat, přepínat do zvláštního stavu, nebo zaslat zákazníkovi email s žádostí o důvod nepřevzetí zásilky.

Detekce dlouho nedoručené zásilky

Pokud spediční firma ztratí v evidenci Váš balík a dlouho se jim nedaří ho doručit, detekujte tento problém a získejte možnost na vzniklou situaci rychle reagovat a podniknout potřebné kroky. V případě Zásilkovny je zásilka během doručování označena v trackingu jako "doručována". Stačí přidat pravidlo, které bude provedeno v případě, že je zásilka v tomto stavu déle než například 10 dní.

Přepnutí stavu zaplacené objednávky z pokladny

Jelikož objednávky z pokladny neobsahují dopravu ani platbu, je možné i pro ně vytvářet pravidla. Toto pravidlo přepíná pouze objednávky přijaté z pokladny po zaplacení.

Zvláštní stav pro objednávky s poznámkou

Toto se hodí hlavně v případě, kdy máte systém plně automatický a chcete objednávky s poznámkou řešit odděleně mimo Vaše procesy.

Přepnutí objednávek podle specifického textu v poznámce

Pokud máte individuální úpravu, která Vám přidává speciálně formátovaný text do poznámky, můžete tyto objednávky filtrovat.

Změna stavu podle kódu produktu

Nedržíte všechno skladem? Máte zboží, které vždy objednáváte u dodavatele? Pokud máte prefixované kódy produktů s označením dodavatele, můžete tyto objednávky přesouvat do vlastních stavů.

Chci automatizovat objednávky a šetřit čas

Objednat